- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(10026628)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Product Information
| Finishing | Matte |
| Label Length | 15.24 mm |
| Label Width | 24.99 mm |
| Features | Smear Resistant |
| Non-perforated | |
| Temperature Resistant | |
| Scratch Resistant | |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Core Diameter | 76.20 mm |
| Shape | Rectangle |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 1500 |
| Printable | Yes |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Polypropylene |
| Acrylic | |
| Synthetic |
General Information
| Product Type | RFID Label |
| Manufacturer Part Number | 10026628 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 2 Roll |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | PolyPro 3000T RFID Label |
| Product Line | PolyPro |
| Product Series | 3000T |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | 10026628 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.1900kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





