- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(BTRY-MC55EAB00-10)
Miscellaneous
| Compatibility | Motorola MC55 Mobile Computer (EDA) |
General Information
| Product Type | Battery |
| Manufacturer Part Number | BTRY-MC55EAB00-10 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 10 |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | BTRY-MC55EAB00-10 |
| Product Name | EDA Battery |
| Brand Name | Zebra |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 453.6 g |
Battery Information
| Application/Usage | Handheld Device |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Capacity | 2400 mAh |
| Battery Rechargeable | Yes |
| SKU | BTRY-MC55EAB00-10 |
| Barcode # | 4054318007844 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.9800kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





