- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(RS60B0-MRSTWR)
Interfaces/Ports
| Host Interface | Serial |
Miscellaneous
| Additional Information | USB Cable separate |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
Technical Information
| Barcode Symbology Supported |
|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanning Capability | 2D |
| 1D |
General Information
| Product Type | Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number | RS60B0-MRSTWR |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | RS6000 |
| Product Name | RS6000 Bluetooth Ring Scanner |
| Brand Name | Zebra |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 183.1 g |
| Form Factor | Wearable |
| Length | 73.7 mm |
| Width | 53.3 mm |
| Depth | 33 mm |
| Product Color | Black |
| Silver |
| SKU | RS60B0-MRSTWR |
| Barcode # | 19343523021311 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





