- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AP9600)
Interfaces/Ports
| Serial | Yes |
Technical Information
| Management | Monitoring & Control |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | UPS Management Adapter |
| Manufacturer Part Number | AP9600 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AP9600 |
| Product Name | UPS Management Adapter |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 910 g |
| Height | 64 mm |
| Width | 127 mm |
| Depth | 133 mm |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Certifications & Standards |
Regulatory Approvals: |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| SKU | AP9600 |
| Barcode # | 731304002628 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.8800kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






