- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SM20KPM)
- Three-phase Design
- Online (Double Conversion) UPS Topology
- Pure Sine Wave Output
- Flexible Power Scalability
- Hot-swappable Design
- Space-saving Design
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Certifications & Standards | CE IEC62040-1 IEC62040-2 IP20 |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 22.50 kg |
| Height | 134 mm |
| Width | 440 mm |
| Depth | 590 mm |
| Technical Information | |
| Application/Usage | Data Center |
| Features | |
| Hot-swappable | Topology |
| Double Conversion Online | Waveform Type |
| Pure Sine Wave | Power Description |
| Input Voltage | 120 V AC |
| 400 V AC | |
| 415 V AC | |
| 230 V AC | |
| 380 V AC | |
| Output Power | 18 kW |
| General Information | |
| Product Type | Power Module |
| Manufacturer Part Number | SM20KPM |
| Manufacturer Website Address | https://www.cyberpower.com/au |
| Manufacturer | CyberPower Systems, Inc |
| Product Model | SM20KPM |
| Product Name | SM20KPM 18000W Power Module |
| Brand Name | CyberPower |
| SKU | SM20KPM |
| Barcode # | 4712364145339 |
| Brand | CYBERPOWER |
| Shipping Weight | 22.5000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





