Don't pay: $13,236.00
$12,727.30
SAVE $508.70 (4%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SYPM10K16H)
Technical Information
| Receptacles | 1 x Hardwired |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Miscellaneous
| Additional Information | Rack Height: 3U |
| Package Contents |
|
| Compatibility |
APC Symmetra UPS: |
| Certifications & Standards |
|
General Information
| Product Type | Power Module |
| Manufacturer Part Number | SYPM10K16H |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SYPM10K16H |
| Product Name | Power Module |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 28.50 kg |
| Height | 132 mm |
| Width | 483 mm |
| Depth | 700 mm |
Power Description
| Input Voltage | 400 V AC |
| Output Power | 16 kW |
| Output Voltage | 230 V AC |
| 400 V AC |
| SKU | SYPM10K16H |
| Barcode # | 731304252153 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 30.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






