- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(APV9602)
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
Network & Communication
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
Interfaces/Ports
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Network (RJ-45) | Yes |
General Information
| Product Type | UPS Management Adapter |
| Manufacturer Part Number | APV9602 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Easy UPS SMV Network Management Card |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 30 g |
| Height | 26 mm |
| Width | 52 mm |
| Depth | 80 mm |
Technical Information
| Protocols | SNMP v1 |
| SNMP | |
| SNMPv3 | |
| Management | UPS Monitoring |
| SKU | APV9602 |
| Barcode # | 731304346982 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.1700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






