- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(EMPDT1H1C2)
Miscellaneous
| Country of Origin | United States |
General Information
| Product Type | Environmental Monitoring System |
| Manufacturer Website Address | http://www.eatoncorp.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Product Model | EMPDT1H1C2 |
| Product Name | Environmental Monitoring Probe (EMP) Gen 2 |
| Brand Name | Eaton |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 34 g |
| Height | 29.3 mm |
| Width | 37.6 mm |
| Depth | 57.6 mm |
| Product Color | Translucent |
| SKU | EMPDT1H1C2 |
| Brand | EATON |
| Shipping Weight | 0.1300kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000720000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





