- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SYPM4KU)
Technical Information
| Receptacles | 1 x Hardwired |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | APC Symmetra RM 8-12kVA UPS |
General Information
| Product Type | Power Module |
| Manufacturer Part Number | SYPM4KU |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SYPM4KU |
| Product Name | Power Module |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 15 kg |
| Height | 150 mm |
| Width | 250 mm |
| Depth | 590 mm |
Power Description
| Input Voltage | 220 V AC |
| Output Power | 2.80 kW |
| Output Voltage | 200 V AC |
| 208 V AC | |
| 230 V AC |
| SKU | SYPM4KU |
| Barcode # | 731304108313 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 15.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






