- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AP9604BLK)
Interfaces/Ports
| Serial | Yes |
Technical Information
| Management | Monitoring & Control |
General Information
| Product Type | Remote Power Management Adapter |
| Manufacturer Part Number | AP9604BLK |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AP9604BLK |
| Product Name | AP9604BLK SmartSlot Triple Management Chassis |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Certifications & Standards |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.91 kg |
| Height | 44 mm |
| Width | 432 mm |
| Depth | 165 mm |
| SKU | AP9604BLK |
| Barcode # | 731304205111 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






