Don't pay: $4,409.09
$3,958.00
SAVE $451.09 (10%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
APC by Schneider Electric SYPM2KU Power Module - 1.40 kW - 110 V AC APC Symmetra RM 2-6kVA Power Module (2kVA)
(SYPM2KU)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
APC Symmetra RM 2-6kVA UPS System |
General Information
| Product Type | Power Module |
| Manufacturer Part Number | SYPM2KU |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SYPM2KU |
| Product Name | Power Module |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 7.73 kg |
| Height | 83 mm |
| Width | 216 mm |
| Depth | 546 mm |
Power Description
| Input Voltage | 110 V AC |
| Output Power | 1.40 kW |
| Output Voltage | 230 V AC |
| 200 V AC | |
| 208 V AC |
| SKU | SYPM2KU |
| Barcode # | 731304016885 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 9.3600kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






