- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

- Corsair Vengeance 32GB (2x 16GB) DDR5 5600MHz C40 Memory
- White
- Colour: White
- Capacity: 32GB (2x 16GB)
- Memory Type: DDR5
- Tested Frequency: 5600MHz
- Tested Voltage: 1.1V
- Tested Latency: 40-40-40-77
- Pins: 288-Pin
- Speed Rating: PC5-44800 (DDR5-5600)
- Memory Use: Desktop
(CMK32GX5M2B5600C36W)
Specifications
| Capacity | 32GB Kit (2 x 16GB) |
| Error Checking | Non-ECC |
| Form Factor | Long DIMM 288 Pin |
| Frequency | 5600MHz |
| Ranking | |
| Series | Vengeance DDR5 |
| Type | DDR5 |
| Voltage | 1.25V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Compatibility | Intel 600 Series with DDR5 slot |
| Performance Profile | XMP 3.0 |
| SPD Latency | 40-40-40-77 |
| SPD Speed | 4800MHz |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Tested Latency | 36-36-36-76 |
| SKU | CMK32GX5M2B5600C36W |
| Barcode # | 840006659334 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.1200kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





