- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Crucial
Micron 16GB DDR5-5600 ECC UDIMM 1Rx8 CL46 | MTC10C1084S1EC56BR | crucial.com
SKU: MTC10C1084S1EC56BR
Buy Micron 16GB DDR5-5600 ECC UDIMM 1Rx8 CL46 MTC10C1084S1EC56BR.
Product Images
Downloads & Resources
×
(MTC10C1084S1EC56BR)
Specifications - MTC10C1084S1EC56BR
| DIMM type | Unbuffered |
| Technology | DDR5 |
| Warranty | Limited 3-year |
| Density | 16GB |
| Kit Qty | 1 |
| Voltage | 1.1V/(5V ext) |
| PC speed | PC5-44800 |
| Module type | ECC UDIMM |
| Speed | DDR5-5600 |
| CAS latency | 46 |
| Die Density | 16Gb |
| Extended timings | 46-45-45 |
| Default(JEDEC) | 46-45-45 |
| SKU | MTC10C1084S1EC56BR |
| Brand | MICRON (CRUCIAL) |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
Manufacturer Warranty : 3 years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





