- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Corsair Vengeance 32GB (2x16GB) DDR5 UDIMM 5600Mhz C36 1.25V Black Desktop PC Gaming Memory
(CMK32GX5M2B5600C36)
Specifications
| Capacity | 32GB Kit (2x16GB) |
| Error Checking | Non-ECC |
| Form Factor | Long DIMM 288-pin |
| Frequency | 5600MHz |
| Ranking | |
| Series | Vengeance DDR5 |
| Type | DDR5 |
| Voltage | 1.25V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Compatibility | Intel 600 Series |
| Performance Profile | XMP 3.0 |
| PMIC Type | Overclock PMIC |
| SPD Latency | 40-40-40-77 |
| Tested Latency | 36-36-36-76 |
| SKU | CMK32GX5M2B5600C36 |
| Barcode # | 840006659327 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
Manufacturer Warranty : 5 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





