- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CMH64GX5M2B5200Z40)
Specifications
| Capacity | 2 x 32GB |
| Error Checking | Non-ECC |
| Form Factor | Long DIMM 288 Pin |
| Frequency | 5200MHz |
| Ranking | None |
| Series | VENGEANCE® RGB |
| Type | DDR5 |
| Voltage | 1.25V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Compatibility | AMD 600 Series |
| Heat Spreader | Aluminum |
| Memory Colour | COOL GREY |
| Performance Profile | AMD EXPO |
| PMIC Type | Overclock PMIC |
| SPD Latency | 40-40-40-77 |
| SPD Speed | 4800MT/s |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Speed Rating | PC5-41600 (DDR5-5200) |
| Tested Latency | 40-40-40-77 |
| Tested Voltage | 1.25V |
| SKU | CMH64GX5M2B5200Z40 |
| Barcode # | 88381373999 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





