- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Crucial
Micron 32GB DDR5-5600 RDIMM 2Rx8 CL46 | MTC20F2085S1RC56BR | crucial.com
SKU: MTC20F2085S1RC56BR
Buy Micron 32GB DDR5-5600 RDIMM 2Rx8 CL46 MTC20F2085S1RC56BR.
Product Images
Downloads & Resources
×
(MTC20F2085S1RC56BR)
Specifications - MTC20F2085S1RC56BR
| DIMM type | Registered |
| Technology | DDR5 |
| Warranty | Limited 3-year |
| Density | 32GB |
| Kit Qty | 1 |
| Voltage | 1.1V/(12V ext) |
| PC speed | PC5-44800 |
| Module type | RDIMM |
| Speed | DDR5-5600 |
| CAS latency | 46 |
| Die Density | 16Gb |
| Extended timings | 46-45-45 |
| Default(JEDEC) | 46-45-45 |
| SKU | MTC20F2085S1RC56BR |
| Barcode # | 0649528939005 |
| Brand | Micron (Crucial) |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





