- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(6E1619)
Miscellaneous
| Compatibility | Eaton 3kVA UPS |
General Information
| Product Type | Standard Power Cord |
| Manufacturer Part Number | 6E1619 |
| Manufacturer Website Address | http://www.eatoncorp.com.au |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Product Model | 6E1619 |
| Product Name | Standard Power Cord |
| Brand Name | Eaton |
Physical Characteristics
| Cord Length | 2 m |
Power Description
| Current Rating | 15 A |
Technical Information
| Device Supported | UPS |
| First End Connector Type | IEC 60320 C20 |
| First End Connector Detail | 1 x IEC 60320 C20 Male |
| SKU | 6E1619 |
| Barcode # | 3553340680755 |
| Brand | EATON |
| Shipping Weight | 0.1800kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.184m |
| Shipping Cubic | 0.000074000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





