Epson 2.4Ghz Wireless LAN Adapter - OT-WL02 is discontinued.
The below option is the replacement/alternative model:
$95.00
$199.00

Wireless LAN adapter 2.4GHz for TM-m30 TM-T88VI
(C32C890739)
Miscellaneous
| Device Supported | Printer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
General Information
| Product Type | Wi-Fi Adapter |
| Manufacturer Part Number | C32C890739 |
| Manufacturer Website Address | http://www.epson.com.au |
| Manufacturer | Epson Corporation |
| Product Model | OT-WL02 |
| Product Name | OT-WL02 (739): Wireless LAN Dongle, 2.4 GHz |
| Brand Name | Epson |
Technical Information
| ISM Band | Yes |
| UNII Band | No |
| ISM Maximum Frequency | 2.40 GHz |
| SKU | C32C890739 |
| Barcode # | 8715946609102 |
| Brand | EPSON |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.000900000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






