- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(F5-5600J3036D32GX2-TZ5RK)
Miscellaneous
| Compatibility |
ASRock Intel Z690 DDR5 Motherboards: ASUS Intel B660 DDR5 Motherboards: ASUS Intel Z690 DDR5 Motherboards: EVGA Intel Z690 DDR5 Motherboards: MSI Intel B660 DDR5 Motherboards: MSI Intel Z690 DDR5 Motherboards: |
Technical Information
| CAS Latency | CL30 |
| Device Supported | Desktop PC |
| Motherboard | |
| Error Checking | Non-ECC |
| Number of Modules | 2 x 32GB |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Memory Size | 64 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Standard | DDR5-5600/PC5-44800 |
| Memory Voltage | 1.25 V |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Physical Characteristics
| Number of Pins | 288-pin |
| Form Factor | DIMM |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | F5-5600J3036D32GX2-TZ5RK |
| Manufacturer Website Address | http://www.gskill.com |
| Manufacturer | GSkill International Enterprise |
| Product Name | Trident Z5 RGB 64GB (2 x 32GB) DDR5 SDRAM Memory Kit |
| Product Line | Trident Z5 RGB |
| Brand Name | G.SKILL |
| SKU | F5-5600J3036D32GX2-TZ5RK |
| Barcode # | 848354041610 |
| Brand | G.SKILL |
| Shipping Weight | 0.1800kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





