- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP t530 Thin Client AMD Dual-core CPU 4GB 8GB Thin Pro OS WIFI+BT - AMD GX-215JJ Dual-Core APU SoC with Radeon™ R2E Graphics (1.5 GHz base frequency, up to 2 GHz burst frequency, 1 MB cache) Processor - AMD Radeon R2E Graphics - 4GB DDR4 - 8GB MLC flash memory - 1x USB 3.1 Gen1 Type-C, 3x USB 3.1 Gen1, 2x USB 2.0, 3.5mm Audio, 1 RJ-45, 2x DisplayPort - Y8D40PA - 3 Years Limited Warranty
HP T530 4GB, 8GB M.2, FF, 2X DP (2 MONITOR SUPPORT), WIFI, HP THIN PRO, 3YR
(Y8D40PA)
Specifications
| Accessory | |
| Card Reader | No |
| Chipset | |
| Dimensions | 3.5 x 20 x 20 cm (Vertical orientation without stand) |
| Form Factor | Thin Client |
| Front/Rear Ports | |
| Graphics | Radeon™ R2E Graphics |
| LAN | Realtek GbE |
| Memory | 4 GB DDR4-1866 SDRAM (1 x 4 GB) |
| Operating System | HP ThinPro |
| Power Supply | 45 W, worldwide auto-sensing, 100-240 VAC, 50-60 Hz, energy saving automatic power-down, surge tolerant external adapter |
| Processor | AMD GX-215JJ Dual-Core APU SoC with Radeon™ R2E Graphics (1.5 GHz base frequency, up to 2 GHz burst frequency, 1 MB cache) |
| Product Family | T530 Thin Client |
| Storage Capacity | 8 GB MLC flash memory |
| Storage Type | SSD |
| Weight | 0.96 kg |
| Wireless | Intel 802.11ac + BT |
| Camera | No |
| Drive Bay | |
| Expansion Slot | |
| Front I/O | 1 USB 3.1 Gen 1; 1 USB 3.1 Type-C™ Gen 1; 1 headset connector |
| Optical Drive | No |
| Rear I/O | 2 DisplayPort™ 1.2; 2 USB 2.0; 1 RJ-45; 1 power connector; 2 USB 3.1 Gen 1; 1 configurable port (choice of serial, VGA or coaxial port) |
| Warranty | 2 DisplayPort™ 1.2; 2 USB 2.0; 1 RJ-45; 1 power connector; 2 USB 3.1 Gen 1; 1 configurable port (choice of serial, VGA or coaxial port) |
| SKU | Y8D40PA |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 2.5000kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.496m |
| Shipping Cubic | 0.019344000m3 |
Manufacturer Warranty
3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Lenovo ThinkCentre Neo 50S G4 -12JF00EXAU- Intel i5-13400 16GB 3200MHz 256GB SSD
$1,159.00 $1,829.00
HP Pro Mini 400 G9, i5-14500T, 16GB, 512GB SSD, WLAN, W11P64, (replaces 9E775PT)
$1,416.00 $1,822.44





