- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Compatibility: Compatible with HP x2 1012 G2 Tablet; HP x2 612 G2 Tablet; HP ProBook 470 G5; HP ProBook 450 G5; HP ProBook 440 G5; HP ProBook 430 G5; HP Elitebook x360; HP ChromeBook 13 G1; HP EliteBook x360 1020 G2; HP EliteBook Folio G1; HP EliteBook 1040 G4 Minimum dimensions: (W x D x H)145 x 55 x 17.5 mm Power: 5V (normal): 12V (average); 15V (maximum) Weight: 132 g What's in the box: HP USB-C™ Mini Dock; USB-C™ cable; Documentation
HP USB Travel Dock (T0K30AA)
(1PM64AA)
Specifications
| Compatible Size | 145 x 55 x 17.5 mm |
| Product Type | HP USB-C™ Mini Dock USB-C™ cable Documentation |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty (Return to HP/Dealer - Standard Bench Repair & Phone-in Assistance) |
| SKU | 1PM64AA |
| Barcode # | 190781715269 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.2900kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.310m |
| Shipping Length | 0.040m |
| Shipping Cubic | 0.001550000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





