- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(90MB17C0-M0UAY0)
Specifications
| Audio | Realtek ALC897/887 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC* |
| Chipset | Intel® H510 Chipset |
| Form Factor | 22.6cm x 21.1cm |
| I/O Connectors | Power related 1 x 24-pin Main Power connector 1 x 8-pin +12V Power connector |
| Integrated CPU Graphics | Intel® 11th & 10th Gen processors support DisplayPort 1.4 with max. resolution of 4096 x 2304 @60Hz |
| LAN | Intel 1Gb Ethernet |
| Memory/Type/Bus/Max. | DDR4 3200(OC)/2933/2800/2666/2400/2133 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory |
| PCI Slots | 1 x PCIe 4.0/3.0 x16 (x16 mode) |
| Processor Support | Intel® Socket LGA1200 for 11th Gen Intel® Core™ Processors & 10th Gen Intel® Core™, Pentium® Gold and Celeron® Processors |
| Raid | None |
| RAM Type/Bus/Max. | DDR4 3200(OC)/2933/2800/2666/2400/2133 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory |
| Socket | Intel® Socket LGA1200 |
| Storage Interface | Supports 1 x M.2 slot and 4 x SATA 6Gb/s ports |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 0.99 kgs |
| SKU | 90MB17C0-M0UAY0 |
| Brand | ASUS |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





