- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Crucial
Micron 16GB DDR5-4800 RDIMM 1Rx8 CL40 | MTC10F1084S1RC48BR | crucial.com
SKU: MTC10F1084S1RC48BR
Buy Micron 16GB DDR5-4800 RDIMM 1Rx8 CL40 MTC10F1084S1RC48BR.
Product Images
Downloads & Resources
×
(MTC10F1084S1RC48BR)
Specifications - MTC10F1084S1RC48BR
| DIMM type | Registered |
| Technology | DDR5 |
| Warranty | Limited 3-year |
| Density | 16GB |
| Kit Qty | 1 |
| Voltage | 1.1V/(12V ext) |
| PC speed | PC5-38400 |
| Module type | RDIMM |
| Speed | DDR5-4800 |
| CAS latency | 40 |
| Die Density | 16Gb |
| Extended timings | 40-39-39 |
| Default(JEDEC) | 40-39-39 |
| SKU | MTC10F1084S1RC48BR |
| Barcode # | 649528937025 |
| Brand | Micron (Crucial) |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
Manufacturer Warranty : 3 years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





