- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Crucial
Micron 32GB DDR5-4800 ECC UDIMM 2Rx8 CL40 | MTC20C2085S1EC48BR | crucial.com
SKU: MTC20C2085S1EC48BR
Buy Micron 32GB DDR5-4800 ECC UDIMM 2Rx8 CL40 MTC20C2085S1EC48BR.
Product Images
Downloads & Resources
×
(MTC20C2085S1EC48BR)
Specifications - MTC20C2085S1EC48BR
| DIMM type | Unbuffered |
| Technology | DDR5 |
| Warranty | Limited 3-year |
| Density | 32GB |
| Kit Qty | 1 |
| Voltage | 1.1V/(5V ext) |
| PC speed | PC5-38400 |
| Module type | ECC UDIMM |
| Speed | DDR5-4800 |
| CAS latency | 40 |
| Die Density | 16Gb |
| Extended timings | 40-39-39 |
| Default(JEDEC) | 40-39-39 |
| SKU | MTC20C2085S1EC48BR |
| Brand | Micron (Crucial) |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





