- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The MNHD2VGAE2 HDMI® Mini HDMI to VGA adapter/converter actively converts an HDMI® Mini source video signal from your digital camera or tablet PC, onto a VGA projector or display. The adapter supports full 1080p resolutions, making it a convenient choice for applications requiring high-definition capability. The Mini HDMI to VGA adapter is intended for displaying user generated content such as presentations, documents, and work sheets onto a VGA projector or monitor.
The HDMI Mini/VGA adapter features a compact design, with no need for an external power source, which ensures a compact and portable solution that is easy to carry as an accessory .
Backed by a StarTech.com 3-year warranty and free lifetime technical support.
(MNHD2VGAE2)
| SKU | MNHD2VGAE2 |
| Barcode # | 65030850988 |
| Brand | Startech |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





