Trend Micro Maximum Security 2026 - 2 Years 3 Devices for PC, Mac, Android or iOS devices
$69.00 $249.00
Sale Top
Seller
Flexible 5-port, Layer 2 PoE switch for indoor and outdoor use, that can be powered with PoE++.
(4) GbE PoE+ ports
(1) GbE PoE++ input port for power
— 46W PoE availability* PoE++ input
— 20W PoE availability PoE+ input
— 8W PoE availability PoE input
Indoor/Outdoor
*When powered with a PoE++ switch or a 60W PoE adapter (sold separately).
The USW-Flex supports a maximum PoE output budget of 46W when powered by 60W 802.3bt PoE++. Four ports offer auto-sensing 802.3af PoE output to power multiple devices on the network.

Can be installed horizontally or vertically making it ideal for desktop, magnetic wall-mount, and pole-mount installations.

Designed for indoor or outdoor use. With its weatherproof housing and versatile mounting options, the USW-Flex provides both flexibility and durability

Fully configurable through UniFi Controller

(USW-Flex)
| SKU | USW-Flex |
| Barcode # | 817882027595 |
| Brand | UBIQUITI |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000429000m3 |
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
$69.00 $249.00