- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
TT PRINTER ZT510 4IN 300 DPI UK/AU/JP/EU CORDS SERIAL USB GIGABIT ETHERNET BLUETOOTH LE REWIND MONO ZPL Taking the 105SL Plus to a New Level With Expanded Performance and Value Building on the legacy of the industry-leading, 105SLPlus printer, the ZT510 includes the core features you need in an industrial printer at a cost-effective price point. The ZT510 provides a proven, durable design and construction while adding advanced management and monitoring capabilities. That means you get 24/7 reliability to keep your operations running smoothly today, plus longevity and advanced functionality to power through every challenge in the years to come - all at an exceptional value.
(ZT51043-T2P0000Z)
| Standard Memory | 512 MB |
| Power Source | AC Supply |
| USB | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Platform Supported | iOS |
| Energy Star | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Ethernet | Yes |
| Weight (Approximate) | 22.68 kg |
| Height | 395.7 mm |
| Width | 268.2 mm |
| Depth | 512.3 mm |
| Maximum Roll Diameter | 203 mm |
| Media Type | Notch |
| Die-cut Label | |
| Continuous Label | |
| Black Mark | |
| Maximum Label Width | 114 mm |
| Product Type | Direct Thermal/Thermal Transfer Printer |
| Manufacturer Part Number | ZT51043-T2P0000Z |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | ZT510 |
| Product Name | ZT510 Industrial Printer |
| Brand Name | Zebra |
| Application/Usage | Industrial |
| Maximum Print Width | 103.89 mm (4.09") |
| Recommended Use | Label Print |
| Maximum Mono Print Speed | 305 mm/s |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Print Length | 2540 mm |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 300 |
| SKU | ZT51043-T2P0000Z |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 27.3900kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





