- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AP7555A)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Power Description
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 230 V AC |
General Information
| Product Type | PDU |
| Manufacturer Part Number | AP7555A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AP7555A |
| Product Name | Basic Rack 9-Outlets 22kW PDU |
| Product Line | Basic Rack |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.75 kg |
| Mount Type | Rack-mountable |
| Height | 927 mm |
| Width | 55 mm |
| Depth | 88 mm |
Technical Information
| Protection Type | Overload Protection |
| Receptacle Type | IEC 60320 C13 |
| IEC 60320 C19 | |
| PDU Type | Basic |
| Receptacle Detail | 6 x IEC 60320 C19 |
| 3 x IEC 60320 C13 |
| SKU | AP7555A |
| Barcode # | 731304251255 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 7.2000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






