Don't pay: $1,431.82
$1,240.00
SAVE $191.82 (13%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AP7526)
Technical Information
| Protection Type | Overload Protection |
| PDU Type | Basic |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.83 kg |
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 1U |
| Height | 43.7 mm |
| Width | 436.9 mm |
| Depth | 254 mm |
General Information
| Product Type | PDU |
| Manufacturer Part Number | AP7526 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Basic Rack 6-Outlets 22kW PDU |
| Product Line | Basic Rack |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AP7526 |
| Barcode # | 731304232667 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 7.7500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






