- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(E3SUPS10KHB)
Management
| Network Management | SNMP Manageable |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
Technical Information
| Application/Usage | Datacenter |
| Phase | Three Phase |
General Information
| Product Type | Standby UPS |
| Manufacturer Part Number | E3SUPS10KHB |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Easy UPS 3S 10KVA Tower UPS |
| Product Line | Easy UPS 3S |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 112 kg |
| Form Factor | Tower |
| Height | 1400 mm |
| Width | 380 mm |
| Depth | 928 mm |
Power Description
| Input Voltage | 400 V AC |
| Output Voltage | 415 V AC |
| 380 V AC | |
| 400 V AC | |
| Load Capacity | 10 kVA |
| Input Voltage Range | 304 V AC - 477 V AC |
| SKU | E3SUPS10KHB |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 144.7000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






