- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(NBPD0155)
Miscellaneous
| Application/Usage | Room |
General Information
| Product Type | Sensor Pod |
| Manufacturer Part Number | NBPD0155 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | NBPD0155 |
| Product Name | Room Sensor Pod 155 |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 200 g |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 14.6 cm |
| Width | 13.5 cm |
| Depth | 3.9 cm |
| SKU | NBPD0155 |
| Barcode # | 731304268222 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 1.2100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






