- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(NBES0201)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Additional Information | Add sensors to compatible NetBotz appliances for monitoring temperature, humidity, fluid, vibration, dust particles, etc |
| Package Contents |
|
| Compatibility | NetBotz Sensor Pod 120 |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 450 g |
| Height | 97 mm |
| Width | 127 mm |
| Depth | 86 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Particle Sensor |
| Manufacturer Part Number | NBES0201 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | PS100 |
| Product Name | NetBotz Particle Sensor PS100 |
| Product Line | NetBotz |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | NBES0201 |
| Barcode # | 879703001764 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 1.2200kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






