Don't pay: $129.00
$122.00
SAVE $7.00 (5%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(UC2324-AT)
| Device Connections | 4 |
| Connectors | |
| USB Port | 1 x USB Type B Female (White) |
| Power | 1 x DC Jack |
| Serial | 4 x DB-9 Male (Black) |
| LEDs | |
| Ports | 4 (Green) |
| Power | 1 (Orange) |
| Data Rate | 115.2 Kbps (max.) |
| USB Specification | USB 1.1 Compliant; USB 2.0 Compatible |
| Power Mode | Bus Powered; use of Power Adapter is optional |
| Power Consumption | DC5V:0.4W:2BTU |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 0–50˚C |
| Storage Temperature | -20–60˚C |
| Humidity | 0–80% RH, Non-condensing |
| Physical Properties | |
| Housing | Metal |
| Weight | 0.32 kg ( 0.7 lb ) |
| Dimensions (L x W x H) | 12.50 x 8.00 x 2.50 cm (4.92 x 3.15 x 0.98 in.) |
| Note | For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format. |
| SKU | UC2324-AT |
| Barcode # | 672792151682 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.160m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.002304000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






