- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This USB A to USB Motherboard 4-Pin Header plugs directly into a motherboard USB header, providing two standard USB A female ports.
A cost-effective solution for any application requiring internal USB 2.0 female ports, including using a bootable USB flash drive as a SSD or collecting data in embedded applications.
(USBMBADAPT2)
StarTech 2 Port USB Motherboard Header Adapter
| SKU | USBMBADAPT2 |
| Barcode # | 65030828451 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000600000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





