- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Belkin USB-C Multimedia Adapter with PD Pass-Through
(AVC004BTBK)
Power Description
| Maximum Power Supply Wattage | 100 W |
Technical Information
| Device Supported | Notebook |
| Connectivity Technology | Wired |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB Type C |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | Power Delivery up to 100W |
Physical Characteristics
| Length | 193 mm |
| Height | 15.5 mm |
| Width | 101.6 mm |
General Information
| Product Type | Docking Station |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | USB-C Multimedia + Charge Adapter |
| Brand Name | Belkin |
| SKU | AVC004BTBK |
| Barcode # | 745883799107 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





