- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CH-9303111-AP)
Specifications
| Battery Type | USB 2.0 Type-A |
| Connectivity | USB 2.0 Type-A |
| Dimensions | 129(L) x 70(W) x 43(H) mm |
| Interface | USB 2.0 Type-A |
| Operating System | |
| Series | SABRE RGB PRO |
| Supported OS | |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 74 g |
| Backlight | 2-Zone RGB |
| Button Count | 6 |
| Cable | 1.8m / 6 ft., drag-reducing paracord, black, fixed |
| Click Buttons | QUICKSTRIKE buttons with zero gap |
| DPI Indicator | Yes, 3 RGB LED’s (1-zone) |
| Mouse Feet | 100% PTFE |
| On-board Memory | Yes |
| Resolution | 100 – 18,000 DPI, with 1 DPI steps |
| Sensor | PixArt PMW3392 |
| Sensor Type | Optical |
| USB Report Rate | Up to 8,000Hz hyper-polling |
| SKU | CH-9303111-AP |
| Barcode # | 840006629122 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





