- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(570-ABEB)
Battery Information
| Battery Included | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 65 g |
| Height | 38.3 mm |
| Width | 60.5 mm |
| Depth | 104.4 mm |
| Product Color | Titan Gray |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Platform Supported | PC |
| Mac | |
| Operating System Compatibility | Ubuntu 18.04 |
| Windows 10 | |
| Windows 7 | |
| Windows 8.1 Enterprise | |
| Red Hat Enterprise Linux 8 | |
| Android | |
| ChromeOS | |
| Mac OS |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 570-ABEB |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.com.au |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Model | MS3320W |
| Product Name | Mobile Wireless Mouse - MS3320W - Titan Gray |
| Brand Name | Dell |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth |
| Number of Total Buttons | 3 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Bluetooth Version | 5 |
| Movement Resolution (dpi) | 1600 |
| SKU | 570-ABEB |
| Barcode # | 5397184289235 |
| Brand | DELL |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





