Don't pay: $77.27
$50.00
SAVE $27.27 (35%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(570-ABDP)
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 84 g |
| Height | 41.6 mm |
| Width | 69.7 mm |
| Depth | 114.5 mm |
| Product Color | Titan Gray |
Miscellaneous
| Platform Supported | PC |
| Mac | |
| Operating System Compatibility | Mac OS |
| Windows 10 | |
| Windows 8.1 | |
| Windows 7 | |
| Linux | |
| Chrome OS | |
| Android |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 570-ABDP |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.com.au |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Model | MS5320W |
| Product Name | Multi-Device Wireless Mouse - MS5320W |
| Brand Name | Dell |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 7 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Ergonomic Fit | Right-handed Only |
| Movement Resolution (dpi) | 1600 |
| SKU | 570-ABDP |
| Barcode # | 884116366362 |
| Brand | DELL |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





