- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(6CR71AA)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Desktop PC |
Warranty
| Additional Warranty Information | 1 Year Limited Warranty (Return to HP/Dealer - Standard Bench Repair & Phone-in Assistance) |
| Limited Warranty | 1 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 70 g |
| Height | 110 mm |
| Width | 32 mm |
| Depth | 65 mm |
| Product Color | Black |
Pointing Device
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Movement Resolution (dpi) | 3600 |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 6CR71AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Dual Mode Mouse |
| Brand Name | HP |
| SKU | 6CR71AA |
| Barcode # | 193808079160 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.1600kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.001680000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





