- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(2LX92AA)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Warranty
| Additional Warranty Information | 1 Year Limited Warranty (Return to HP/Dealer - Standard Bench Repair & Phone-in Assistance) |
| Limited Warranty | 1 Year |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 2LX92AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 500 |
| Product Name | ENVY 500 Mouse |
| Product Line | ENVY |
| Brand Name | HP |
Pointing Device
| Movement Detection | Laser |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 3 |
| Movement Resolution (dpi) | 1600 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 120 g |
| Height | 38.7 mm |
| Width | 67 mm |
| Depth | 107 mm |
| Product Color | Silver |
| Black |
| SKU | 2LX92AA |
| Barcode # | 191628588978 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.1700kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.190m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.001295000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





