Don't pay: $1,966.00
$1,609.00
SAVE $357.00 (18%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP PROONE 440 AIO G9 I7-12700T 16GBX1-D4NB 512GB 23.8" NT WIFI5 BT4.2 W10P-W11DG
(6C9P7PA)
Built-in Devices
| Webcam | Yes |
Power Description
| Maximum Power Supply Wattage | 120 W |
Chipset
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Chipset Model | Q670 |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
Operating System
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Platform | Windows |
Storage
| Solid State Drive Interface | PCI Express NVMe |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| SSD Form Factor | M.2 |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n/ac |
| Ethernet Technology | Ethernet |
Memory
| Standard Memory | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Number of Total Memory Slots | 2 |
| Number of Occupied Memory Slots | 1 |
| Memory Configuration | 1 x 16GB |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 60.5 cm (23.8") |
| Screen Mode | Full HD |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 770 |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 7.77 kg |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 379.4 mm |
| Width | 539.3 mm |
| Depth | 225 mm |
General Information
| Product Type | All-in-One Computer |
| Manufacturer Part Number | 6C9P7PA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | ProOne 440 G9 All-in-One PC |
| Product Series | ProOne 440 G9 |
| Brand Name | HP |
Interfaces/Ports
| HDMI | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPort Outputs | 1 |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 SuperSpeed USB Type-C® 10Gbps signaling rate |
Processor
| Processor Speed | 1.40 GHz |
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Model | i7-12700T |
| Processor Core | Dodeca-core (12 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Maximum Turbo Speed | 4.70 GHz |
| Processor Generation | 12th Gen |
| SKU | 6C9P7PA |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.640m |
| Shipping Length | 0.460m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





