Don't pay: $2,726.36
$1,724.00
SAVE $1,002.36 (37%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
LENOVO M90A AIO G3 I5-12500, 23.8"HD TOUCH, 512GB SSD, 16GB, WIFI+BT, W10P/W11P
(11VF006PAU)
Chipset
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Chipset Model | Q670 |
Power Description
| Input Voltage | 230 V AC |
| 120 V AC |
Warranty
| Additional Warranty Information | 3-year, Onsite
|
| Limited Warranty | 3 Year |
Physical Characteristics
| Form Factor | Desktop |
| Width | 539.6 mm |
| Product Color | Black |
Memory
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
| Standard Memory | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Number of Total Memory Slots | 2 |
Operating System
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Downgradable Operating System | Windows 10 Pro |
Storage
| Solid State Drive Interface | PCI Express NVMe 4.0 x4 |
| Solid State Drive Configuration | 1 x 512GB |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| SSD Form Factor | M.2 |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| LAN Manufacturer | Intel |
| LAN Model | I219-LM |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 60.5 cm (23.8") |
| Screen Mode | Full HD |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 770 |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
Processor
| Processor Speed | 3 GHz |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | i5-12500 |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Maximum Turbo Speed | 4.60 GHz |
| Processor Generation | 12th Gen |
General Information
| Product Type | All-in-One Computer |
| Manufacturer Part Number | 11VF006PAU |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | 11VF006PAU |
| Product Name | ThinkCentre M90a Gen3 |
| Product Line | ThinkCentre |
| Product Series | M90a Gen 3 |
| Brand Name | Lenovo |
Interfaces/Ports
| Total Number of USB Ports | 7 |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| USB Type-C Detail | 1x USB-C 3.2 Gen 2 (support data transfer and 15W charging) |
| HDMI (Rear) | Yes |
| USB Type-C (Rear) | Yes |
| Number of DisplayPort Outputs (Rear) | 1 |
| DisplayPort (Rear) | Yes |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Ports | 3 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Ports | 3 |
Miscellaneous
| Features | Security Slot |
| Low Blue Light | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ErP Lot 3 |
| RoHS | |
| TCO Certified Edge | |
| TCO 9.0 | |
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
| SKU | 11VF006PAU |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
Manufacturer Warranty : 3 years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





