- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP ELITEONE 840 AIO G9 I5-12500 8GBX1-D5NB 256GB 23.8" NT WIFI6E BT5.2 W10P-W11DG
(6D771PA)
Built-in Devices
| Webcam | Yes |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Chipset
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Chipset Model | Q670 |
Operating System
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Platform | Windows |
Warranty
| Additional Warranty Information | 1 year (1/1/1) limited warranty includes 1 year of parts, labor and onsite repair. |
| Limited Warranty | 1 Year |
Storage
| Solid State Drive Interface | PCI Express NVMe |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| SSD Form Factor | M.2 |
Memory
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Number of Total Memory Slots | 2 |
| Number of Occupied Memory Slots | 1 |
| Memory Configuration | 1 x 8GB |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 8.96 kg |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 558.1 mm |
| Width | 539.6 mm |
| Depth | 238 mm |
General Information
| Product Type | All-in-One Computer |
| Manufacturer Part Number | 6D771PA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | EliteOne 840 G9 All-in-One PC |
| Product Line | EliteOne |
| Product Series | 840 G9 |
| Brand Name | HP |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| LAN Manufacturer | Intel |
| LAN Model | I219-LM |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 60.5 cm (23.8") |
| Screen Mode | Full HD |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 730 |
| Graphics Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
Interfaces/Ports
| HDMI | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPort Outputs | 1 |
| Total Number of USB Ports | 7 |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 SuperSpeed USB Type-C® 10Gbps signaling rate, 1 SuperSpeed USB Type-C® 20Gbps signaling rate |
Processor
| Processor Speed | 3 GHz |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | i5-12500 |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| vPro Technology | Yes |
| Maximum Turbo Speed | 4.60 GHz |
| Processor Generation | 12th Gen |
| SKU | 6D771PA |
| Barcode # | 196548745234 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.670m |
| Shipping Height | 0.620m |
| Shipping Length | 0.190m |
Manufacturer Warranty : 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





