- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

(QHG-00017)
Specifications
| Battery Type | 2 AAA alkaline batteries (included) |
| Connectivity | Bluetooth® Low Energy compatible 4.x/5.0 |
| Dimensions | 3.95 × 2.29 × 1.50 in (100.4 × 58.2 × 38.3 mm) |
| Interface | Bluetooth® Low Energy compatible 4.x/5.0 |
| Mouse Bundle | Yes |
| Operating System | Microsoft Windows 10 / 8.1, Device must support Bluetooth® 4.0 or higher, IOS/MacOS and Android devices are compatible with limited features |
| Series | Device must support Bluetooth® 4.0 or higher |
| Supported OS | Microsoft Windows 10 / 8.1, Device must support Bluetooth® 4.0 or higher, IOS/MacOS and Android devices are compatible with limited features |
| Warranty | 1-year limited warranty |
| Weight | 3.095 oz (78 g) (including batteries) |
| SKU | QHG-00017 |
| Barcode # | 889842617108 |
| Brand | MICROSOFT |
| Shipping Weight | 0.8200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.510m |
| Shipping Cubic | 0.002550000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





