- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(D5D-00007)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Physical Characteristics
| Product Color | Graphite |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Battery Information
| Battery Size Supported | AA |
| Number of Batteries Supported | 1 |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | D5D-00007 |
| Manufacturer Website Address | http://www.microsoft.com/en-au |
| Manufacturer | Microsoft Corporation |
| Product Model | 4000 |
| Product Name | Wireless Mobile Mouse 4000 |
| Product Line | Wireless Mobile |
| Brand Name | Microsoft |
Miscellaneous
| Additional Information | Technology: Microsoft BlueTrack |
| Package Contents |
|
| Device Supported | Computer |
| Platform Supported | PC |
| System Requirements |
Operating Systems: |
Pointing Device
| Movement Detection | BlueTrack |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Pointing Device Wireless Operating Distance | 9.14 m |
| Number of Total Buttons | 4 |
| Number of Programmable Buttons | 4 |
| Scroller Type | Tilt Wheel |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| SKU | D5D-00007 |
| Barcode # | 882224856492 |
| Brand | MICROSOFT |
| Shipping Weight | 0.2100kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.001120000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





