- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This internal mini-SAS to SATA cable provides a cost-saving solution for connecting a SAS or SATA controller to four SATA drives. It’s the perfect replacement for your SFF data-storage cables.
The cable is compatible with 6Gbps SATA drives.
The SAS43SAT1M is backed by StarTech.com's lifetime warranty for guaranteed reliability.
(SAS43SAT1M)
StarTech 1m Internal SFF-8643 Mini-SAS to 4x SATA Cable - Internal Mini-SAS to SATA Cable - SFF-8643 to 4x SATA - 1 m - Compatible with 6Gbps SATA drives - Cost-effective replacement cable - Guaranteed reliability with a lifetime warranty
| SKU | SAS43SAT1M |
| Barcode # | 65030866095 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





