- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The ISAS88882 2m External SAS Cable is designed for high-performance networks, servers, workstations and desktops, supporting data transfer rates of up to 6 Gbps.
This durable Mini SAS cable features SFF-8088 to SFF-8088 plugs for connecting your external SAS devices (controllers, hard drives, SAN storage area network, etc.), and it is TAA-compliant for Federal (GSA Schedule) purchases.
Constructed of high quality materials this 2-meter SAS cable is backed by StarTech.com's Lifetime Warranty.
(ISAS88882)
StarTech External Mini SAS Cable - Serial Attached SCSI SFF-8088 - Connect your SFF-8088 SAS storage devices with a high-performance, TAA-Compliant solution
| SKU | ISAS88882 |
| Barcode # | 65030843812 |
| Brand | Startech |
| Shipping Weight | 0.2300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Shipping Cubic | 0.001350000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





