- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The SATA24 Serial ATA Cable features two 7-pin data receptacles and supports full SATA 3.0 bandwidth of up to 6Gbps when used with SATA 3.0 compliant drives.
Featuring a low profile, yet durable construction, the flexible design improves airflow and reduces clutter in your computer case, helping to keep the case clean and cool.
Constructed of only top quality materials and designed for optimum performance and reliability this 24" SATA cable is backed by our lifetime warranty.
(SATA24)
StarTech 24in SATA Serial ATA Cable - This high quality SATA cable is designed for connecting SATA drives even in tight spaces.
| SKU | SATA24 |
| Barcode # | 65030795999 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





