- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The SLSATAF20 Slimline SATA to SATA with LP4 Power Cable (20-inch) features a SATA data receptacle and a LP4 power connection on one end, and a Slimline Serial ATA receptacle on the other - allowing you to connect a slim SATA drive to a computer motherboard that does not have a Slimline connection available.
Supporting full SATA 3.0 bandwidth of up to 6Gbps when used with SATA 3.0 compliant drives, this innovative adapter cable provides you with the connections needed to simplify the migration to Slimline SATA-equipped drives.
Constructed of only top quality materials and designed for optimum performance and reliability the SLSATAF20 is backed by our lifetime warranty.
(SLSATAF20)
| SKU | SLSATAF20 |
| Barcode # | 65030833073 |
| Brand | Startech |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.000900000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





