- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The SAS8087S450 SFF-8087 to 4x SATA SAS cable features one 36-pin plug (SFF-8087), which fans out to four SATA 7-pin receptacles, providing a reliable solution for connecting up to four SATA HDDs to a SAS controller or backplane.
Designed and constructed for long-lasting dependability and reliability, the 50cm (19.7in) Mini-SAS to 4x SATA cable is backed by lifetime warranty.
(SAS8087S450)
StarTech 0.5m Serial Attached SCSI SAS Cable - SFF-8087 to 4x Latching SATA
| SKU | SAS8087S450 |
| Barcode # | 65030841672 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





